Iloisia uutisia! Mellarin olohuonetoiminta jatkuu jälleen huhtikuun lopussa. Mellarin olohuone aukeaa 21.4. Olohuone on avoinna joka viikko tiistaista torstaihin klo 10–15.
Huhtikuun alussa Mellarin yhteisökoordinaattorina aloitti Lea Stenberg. Hän siirtyi tehtävään Naapuruustalo Matinkylästä, jossa hän työskenteli myös yhteisökoordinaattorina. Lea on järjestötyöstä ja osallisuudesta innostuva yhteiskuntatieteilijä. Stenberg on aikaisemmin työskennellyt useassa valtakunnallisessa järjestössä.
Hugo Pylkkö jatkaa Mellarissa yhteisöohjaajana, sekä vastaa talon päivittäisen toiminnan lisäksi Kaupunki Kuuluu kaikille -hankkeesta, jossa järjestetään nuorille aikuisille muun muassa tapahtumia ja työpajoja.
Järjestämme avajaispäivänä 21.4. vapaaehtois-. ja kansalaistoiminnan infon klo 18–19.30, jonne ovat kaikki tervetulleita ideoimaan Mellarin toimintaa vuodelle 2026. Tuo mukaan ideasi tai vain itsesi, ja tule ideoimaan kanssamme värikästä toimintaa kaikille alueen asukkaille! Voit ilmoittautua infoon tästä.
Luodaan yhdessä upea vuosi Mellarissa täynnä kohtaamisia, iloa ja naapuruusmieltä!
Odotamme jo, että pääsemme viettämään kanssanne upeita hetkiä Mellarissa!
Hugo Pylkkö, yhteisöohjaaja
hugo.pylkko@kalliola.fi tai p. 050 565 1976
Lea Stenberg, yhteisökoordinaattori
lea.stenberg@kalliola.fi tai p. 050 472 5365