Teemme Kalliolassa töitä reilumman yhteiskunnan eteen tarjoamalla toimintaa ja palveluita yksilön sekä yhteisön hyvinvoinnin lisäämiseksi. Lue lisää

Kirjoittava käsi.
Etusivu / Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tältä sivulta löydät Kalliolan eri yksiköiden avainhenkilöiden yhteystiedot sekä laskutusohjeet.

Kalliolan laskutusohjeet

Huomaathan, että koko Kalliola-konsernin laskutustiedot ja -ohjeet löydät omalta sivultaan.

Siirry sivulle laskutusosoitteet

Kalliola-konsernin johtoryhmä

Heidi Nygren, toiminnanjohtaja (ry) ja toimitusjohtaja (oy)
heidi.nygren@kalliola.fi tai p. 050 312 4373

Aleksi Harmokivi, talous- ja HR-päällikkö
aleksi.harmokivi@kalliola.fi tai p. 050 568 6759

Laura Hartikainen, rehtori, koulutus- ja työllistämispäällikkö
laura.hartikainen@kalliola.fi tai p. 050 477 7274

Suvi Hämäläinen, viestintä- ja varainhankintapäällikkö
suvi.hamalainen@kalliola.fi tai p. 050 341 1465

Mirjami Koivunen, järjestöpäällikkö
mirjami.koivunen@kalliola.fi tai p. 050 400 9857

 

Hallinto

Heidi Nygren, toiminnanjohtaja (ry) ja toimitusjohtaja (oy)
heidi.nygren@kalliola.fi tai p. 050 312 4373

Aleksi Harmokivi, talous- ja HR-päällikkö
aleksi.harmokivi@kalliola.fi tai p. 050 568 6759

Susanna Viljamaa, talous- ja hallintoasiantuntija
susanna.viljamaa@kalliola.fi tai p. 050 595 5361

Tarja Vilhunen, talous- ja hallintoassistentti
tarja.vilhunen@kalliola.fi tai p. 050 576 5368

Viestintään liittyvissä asioissa voit olla yhteydessä: viestinta@kalliola.fi 

Kalliolan kansalaisopisto

Laura Hartikainen, rehtori
laura.hartikainen@kalliola.fi tai p. 050 477 7247

Minna Lankinen, koulutuspäällikkö
minna.lankinen@kalliola.fi tai p. 050 463 4463

Sanni Leinonen, koulutuspäällikkö, myyntikoulutukset sanni.leinonen@kalliola.fi tai p. 050 313 0855

Mari Vakkilainen, koulutuskoordinaattori
mari.vakkilainen@kalliola.fi tai p. 050 307 6139

Opiston kurssimaksujen laskutukseen liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä: opisto@kalliola.fi tai p. 010 279 5080

Kalliolan setlementtitalo

Osoite Sturenkatu 11, 00510 Helsinki

Aukioloajat:
ma–pe klo 8–20 ja la–su klo 10–16 tai sopimuksen mukaan.

Henri Aalto, Kalliolan setlementtitalon kiinteistövastaava ja asiakaspalvelupäällikkö
henri.aalto@kalliola.fi tai p. 040 770 9961

Ilkka Immonen, Kalliolan setlementtitalon myynti- ja asiakaskoordinaattori tilavuokraus ja tapahtumat
ilkka.immonen@kalliola.fi tai p. 050 472 0837

Vahtimestarit iltaisin klo 16-20 ja viikonloppuisin klo 10–16 p. 040 766 8101

Kalliolan perhe- ja asumispalvelut

Kalliolan lastensuojelupalvelut ja asumispalvelut ovat 3.1.2022 alkaen osa Humana-konsernia. Lisätietoja saat Humanan sivuilta.

Kalliolan klinikka oy

Tuomas Maasio, Kalliolan klinikan johtaja
tuomas.maasio@kalliola.fi tai p. 050 323 6696

Kalliolan klinikan päivystyspuhelin 24/7 päihderiippuvaisille sekä heidän omaisilleen: p. 045 773 11339

Työllisyys- ja kotoutumispalvelut

Laura Hartikainen, koulutus- ja työllisyyspäällikkö
laura.hartikainen@kalliola.fi tai p. 050 477 7247

Sanni Leinonen, projektipäällikkö, jatkuva oppiminen ja työllisyys
sanni.leinonen@kalliola.fi tai p. 050 313 0855  

Sovittelu

Lars Rikberg, sovittelujohtaja
lars.rikberg@kalliola.fi tai p. 050 406 5885

Naapuruustalot, kohtaamispaikat ja vapaaehtoistoiminta

Pihla Ruuskanen, vapaaehtoistoiminnan vastaava koordinaattori
pihla,ruuskanen@kalliola.fi tai p. 050 535 7850

Anni Pellikka, vapaaehtoistoiminnan ohjaava koordinaattori
anni.pellikka@kalliola.fi tai p. 050 324 5025

Heidi Jokinen, naapuruustalo Matinkylän vastaava koordinaattori
heidi.jokinen@kalliola.fi tai p. 045 7733 0302

Marja-Leena Haaksluoto, naapuruustalo Pasilan vastaava koordinaattori
marja-leena.haaksluoto@kalliola.fi tai p. 050 366 6584

Irene Ponkala-Karlsson, kohtaamispaikka Askeleen vastaava koordinaattori
irene.ponkala-karlsson@kalliola.fi tai p. 040 700 6141

Virpi Moskari, naapuruustalo Mellarin yhteisökoordinaattori
virpi.moskari@kalliola.fi tai p. 050 525 4277