Teemme Kalliolassa töitä reilumman yhteiskunnan eteen tarjoamalla toimintaa ja palveluita yksilön sekä yhteisön hyvinvoinnin lisäämiseksi. Lue lisää

Kirjoittava käsi.
Etusivu / Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tältä sivulta löydät Kalliolan eri yksiköiden avainhenkilöiden yhteystiedot sekä laskutusohjeet.

Kalliolan laskutusohjeet

Huomaathan, että koko Kalliola-konsernin laskutustiedot ja -ohjeet löydät omalta sivultaan.

Siirry sivulle laskutusosoitteet ja neuvonta

Kalliola-konsernin johtoryhmä

Heidi Nygren, toiminnanjohtaja (ry) ja toimitusjohtaja (oy)
heidi.nygren@kalliola.fi tai p. 050 312 4373

Anne Pursiainen, talous
anne.pursiainen@setlementti.fi

Johanna Hirn, HR
johanna.hirn@kalliola.fi tai p. 040 700 4826 

Mirjami Koivunen, yhteisöjohtaja
mirjami.koivunen@kalliola.fi tai p. 050 400 9857

Amanda Tammivirta, liiketoimintajohtaja
amanda.tammivirta@kalliola.fi tai p. 050 448 8046

Hallinto

Susanna Viljamaa, talousasiantuntija
susanna.viljamaa@kalliola.fi tai p. 050 595 5361

Heidi Nygren, toiminnanjohtaja (ry) ja toimitusjohtaja (oy)
heidi.nygren@kalliola.fi tai p. 050 312 4373

Viestintään liittyvissä asioissa voit olla yhteydessä: viestinta@kalliola.fi 

Kalliolan kansalaisopisto

Laura Hartikainen, rehtori
laura.hartikainen@kalliola.fi tai p. 050 477 7247

Piia Surakka, koulutuspäällikkö
piia.surakka@kalliola.fi tai p. 046 850 0766

Theodoros Kyriopoulos, asiakasneuvoja
opisto@kalliola.fi tai p. 010 279 5080

Opiston kurssimaksujen laskutukseen liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä: opisto@kalliola.fi tai p. 010 279 5080

Kalliolan setlementtitalo

Kalliolan setlementtitalo

Sturenkatu 11, 00510 Helsinki

Setlementtitalo on auki ma-pe klo 8-20, viikonloppuisin klo 10-16 tai sopimuksen mukaan.

Ilkka Immonen, Kalliolan setlementtitalon promoottori, tilavuokraus ja tapahtumat
ilkka.immonen@kalliola.fi tai p. 050 472 0837

Henri Aalto, Kalliolan setlementtitalon kiinteistövastaava
henri.aalto@kalliola.fi tai p. 040 770 9961

Iltavahtimestarien päivystysnro
p. 040 766 8101

Kalliolan perhe- ja asumispalvelut

Kalliolan lastensuojelupalvelut ja asumispalvelut ovat 3.1.2022 alkaen osa Humana-konsernia. Lisätietoja saat Humanan sivuilta.

Kalliolan klinikka oy

Amanda Tammivirta, liiketoimintajohtaja
amanda.tammivirta@kalliola.fi tai p. 050 448 8046

Tuomas Maasio, Kalliolan klinikan johtaja
tuomas.maasio@kalliola.fi tai p. 050 323 6696

Kalliolan klinikan päivystyspuhelin 24/7 päihderiippuvaisille sekä heidän omaisilleen: p. 045 773 11339

Työllisyys- ja kotoutumispalvelut

Laura Hartikainen, koulutus- ja työllisyyspäällikkö
laura.hartikainen@kalliola.fi tai p. 050 477 7247

Sanni Leinonen, koulutus- ja työllisyyskoordinaattori
sanni.leinonen@kalliola.fi tai p. 050 313 0855

Sovittelu

Lars Rikberg, sovittelujohtaja
lars.rikberg@kalliola.fi tai p. 050 406 5885

Naapuruustalot, kohtaamispaikat ja vapaaehtoistoiminta

Amanda Tammivirta, vt. kehittämispäällikkö
amanda.tammivirta@kalliola.fi tai p. 050 448 8046

Pihla Ruuskanen, vapaaehtoistoiminnan vastaava koordinaattori, Myyräncolon yhteisömanageri  pihla,ruuskanen@kalliola.fi tai p. 050 5357850

Heidi Jokinen, naapuruustalo Matinkylän vastaava koordinaattori heidi.jokinen@kalliola.fi tai p. 045 7733 0302

Marja-Leena Haaksluoto, naapuruustalo Pasilan vastaava koordinaattori marja-leena.haaksluoto@kalliola.fi tai p. 050 366 6584

Irene Ponkala-Karlsson, kohtaamispaikka Askeleen vastaava koordinaattori irene.ponkala-karlsson@kalliola.fi tai p. 040 700 6141