Teemme Kalliolassa töitä reilumman yhteiskunnan eteen tarjoamalla toimintaa ja palveluita yksilön sekä yhteisön hyvinvoinnin lisäämiseksi. Lue lisää

Kirjoittava käsi
Etusivu / Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tältä sivulta löydät Kalliolan eri yksiköiden avainhenkilöiden yhteystiedot sekä laskutusohjeet.

Kalliolan laskutusohjeet ja neuvonta

Huomaathan, että koko Kalliola-konsernin laskutustiedot ja -ohjeet löydät omalta sivultaan.

Siirry sivulle laskutusosoitteet ja neuvonta

Ota yhteyttä

Kalliolan Setlementti ry ja Kalliola oy

Kalliolan Setlementti ry:n ja Kalliola oy:n laskutukseen liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä sähköpostitse: reskontra@kalliola.fi tai puhelimitse:

Kalliolan Setlementti ry: 050 595 5361 
Kalliola oy: 045 7731 1333

Kalliolan kansalaisopisto

Kalliolan kansalaisopiston kurssimaksujen laskutukseen liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä: opisto@kalliola.fi tai p. 010 279 5080

Kalliola-konsernin johtoryhmä

Heidi Nygren, toiminnanjohtaja (ry) ja toimitusjohtaja (oy)
heidi.nygren@kalliola.fi tai p. 050 312 4373

Minja Pohjola, liiketoimintajohtaja
minja.pohjola@kalliola.fi tai p. 040 594 7770

Henna Korte, yhteisöjohtaja
henna.korte@kalliola.fi tai p. 050 355 3893

 

Hallinto

Maria Loutchina, HR-koordinaattori
maria.loutchina@kalliola.fi tai p. 045 7731 1333

Susanna Viljamaa, pääkirjanpitäjä
susanna.viljamaa@kalliola.fi tai p. 050 595 5361

Henkilöstöön liittyvissä asioissa voit olla yhteydessä:
Heidi Nygren, toiminnanjohtaja (ry) ja toimitusjohtaja (oy)
heidi.nygren@kalliola.fi tai p. 050 312 4373

Talouteen liittyvissä asioissa voit olla yhteydessä:
Susanna Viljamaa, pääkirjanpitäjä
susanna.viljamaa@kalliola.fi tai p. 050 595 5361

Viestintään liittyvissä asioissa voit olla yhteydessä: viestinta@kalliola.fi 

Kalliolan kansalaisopisto

Marko Kallio, rehtori
marko.kallio@kalliola.fi tai p. 050 477 7247

Piia Surakka, koulutuspäällikkö
piia.surakka@kalliola.fi tai p. 046 850 0766

Theodoros Kyriopoulos, asiakasneuvoja
opisto@kalliola.fi tai p. 010 279 5080

Kalliolan perhepalvelut

Sointu Möller, palvelujohtaja
sointu.moller@kalliola.fi tai p. 040 821 9553

Lastensuojelun avopalvelut

Anu Lyytikäinen, yksikön johtaja
anu.lyytikainen@kalliola.fi  tai p. 041 433 6506

Tiirakallion nuorisokoti

Antti Sadeharju, yksikön johtaja
antti.sadeharju@kalliola.fi tai p. 040 450 9213

Hirvikallion nuorisokoti

Janne Linervo, yksikön johtaja
janne.linervo@kalliola.fi tai p. 045 7731 1389

Matarin nuorisokoti

Tuomas Tahvanainen, yksikön johtaja
tuomas.tahvanainen@kalliola.fi tai p. 045 7732 4918

Nuorisokoti Satama

Riikka Sirkiä, yksikön johtaja
riikka.sirkia@kalliola.fi tai p. 0400 501 424

Mäkirinteen nuorisokoti

Joanna Rautaruoho, yksikön johtaja
joanna.rautaruoho@kalliola.fi tai p. 050 308 0190 

Nuorisokoti Nuotta

Sirpa Raitanen, yksikön johtaja
sirpa.raitanen@kalliola.fi tai p. 050 460 5131

Aikuisten palvelut

Amanda Tammivirta, palvelujohtaja
amanda.tammivirta@kalliola.fi tai p. 050 448 8046

Kalliolan päihde- ja asumispalvelut

Taru Puurtinen, asumispalvelujohtaja (sijainen)
taru.puurtinen@kalliola.fi tai p. 050 465 3399

Tuomas Maasio, Kalliolan klinikan johtaja
tuomas.maasio@kalliola.fi tai p. 050 323 6696

Kalliolan klinikan päivystyspuhelin 24/7 päihderiippuvaisille sekä heidän omaisilleen: p. 045 773 11339

Työllisyys- ja kotoutumispalvelut

Marko Kallio, koulutus- ja työllisyyspäällikkö, rehtori
marko.kallio@kalliola.fi tai p. 050 477 7247

 

Sanni Leinonen, koulutus- ja työllisyyskoordinaattori

sanni.leinonen@kalliola.fi tai p. 050 313 0855

Sovittelu

Lars Rikberg, sovittelujohtaja
lars.rikberg@kalliola.fi tai p. 050 406 5885

Kalliolan setlementtitalo

Kalliolan setlementtitalo
Sturenkatu 11, 00510 Helsinki

Kaupunkitoiminta- ja hankepäällikkö & Kalliolan setlementtitalon johtaja Mirjami Koivunen
mirjami.koivunen@kalliola.fi tai p. 050 400 9857

Kalliolan setlementtitalon promoottori, tilavuokraus ja tapahtumat, Ilkka Immonen
ilkka.immonen@kalliola.fi tai p. 050 472 0837

Henri Aalto, Kalliolan setlementtitalon vahtimestari
henri.aalto@kalliola.fi tai p. 040 770 9961

Iltavahtimestarien päivystysnro
p. 040 766 8101

Naapuruustalot, kohtaamispaikat ja vapaaehtoistyö

Fanni Ali-Melkkilä, kehittämispäällikkö, tiimin vetäjä (työvapaalla)
Sijaisena toimii Henna Korte, yhteisöjohtaja
henna.korte@kalliola.fi tai p. 050 355 3893

Heidi Jokinen, vapaaehtoistoiminnan vastaava koordinaattori
heidi.jokinen@kalliola.fi tai p. 050 442 0556

Eveliina Pasanen, vapaaehtoistoiminnan ohjaava koordinaattori
eveliina.pasanen@kalliola.fi tai p. 050 324 5025

Marja-Leena Haaksluoto, naapuruustalo Pasilan vastaava koordinaattori
marja-leena.haaksluoto@kalliola.fi tai p. 050 366 6584

Minna Jantunen, naapuruustalo Matinkylän vastaava koordinaattori
minna.jantunen@kalliola.fi tai p. 045 7733 0302

Irene Ponkala-Karlsson, kohtaamispaikka Askeleen vastaava koordinaattori
irene.ponkala-karlsson@kalliola.fi tai p. 040 700 6141

Pihla Ruuskanen, naapuruustalo Mellarin vastaava koordinaattori ja Tapulin asukastila pihla.ruuskanen@kalliola.fi tai p. 050 535 7850