Teemme Kalliolassa töitä reilumman yhteiskunnan eteen tarjoamalla toimintaa ja palveluita yksilön sekä yhteisön hyvinvoinnin lisäämiseksi. Lue lisää

Kirjoittava käsi
Etusivu / Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tältä sivulta löydät Kalliolan eri yksiköiden avainhenkilöiden yhteystiedot sekä laskutusohjeet.

Kalliolan laskutusohjeet ja neuvonta

Huomaathan, että koko Kalliola-konsernin laskutustiedot ja -ohjeet löydät omalta sivultaan.

Siirry sivulle laskutusosoitteet ja neuvonta

Ota yhteyttä

Kalliolan Setlementti ry ja Kalliola oy

Kalliolan Setlementti ry:n ja Kalliola oy:n laskutukseen liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä sähköpostitse: reskontra@kalliola.fi tai puhelimitse:

Kalliolan Setlementti ry: 050 595 5361 
Kalliola oy: 045 7731 1333

Kalliolan kansalaisopisto

Kalliolan kansalaisopiston kurssimaksujen laskutukseen liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä: opisto@kalliola.fi tai p. 010 279 5080

Kalliola-konsernin johtoryhmä

Heidi Nygren, toiminnanjohtaja (ry) ja toimitusjohtaja (oy)
heidi.nygren@kalliola.fi tai p. 050 312 4373

Minja Pohjola, liiketoimintajohtaja
minja.pohjola@kalliola.fi tai p. 040 594 7770

Henna Korte, yhteisöjohtaja
henna.korte@kalliola.fi tai p. 050 355 3893

Hanna-Kaisa Wallenius, HR- ja hallintopäällikkö
hanna-kaisa.wallenius@kalliola.fi tai p. 050 351 1194

Sirpa Vahvelainen, talous- ja tietohallintopäällikkö
sirpa.vahvelainen@kalliola.fi tai p. 050 322 8010

Terhi Leiniö, viestintäpäällikkö
terhi.leinio@kalliola.fi tai p. 050 559 9969

Hallinto

Maria Loutchina, HR-koordinaattori
maria.loutchina@kalliola.fi tai p. 045 7731 1333

Susanna Viljamaa, pääkirjanpitäjä
susanna.viljamaa@kalliola.fi tai p. 050 595 5361

Ilkka Immonen, myynti- ja markkinointikoordinaattori
ilkka.immonen@kalliola.fi tai p. 050 472 0837

Kalliolan kansalaisopisto

Heikki Tulkki, rehtori
heikki.tulkki@kalliola.fi tai p. 050 477 7247

Piia Surakka, suunnittelijaopettaja
piia.surakka@kalliola.fi tai p. 046 850 0766

Anna Rantinoja, suunnittelijaopettaja
anna.rantinoja@kalliola.fi tai p. 050 471 3370

Theodoros Kyriopoulos, vastaava asiakasneuvoja
opisto@kalliola.fi tai p. 010 279 5080

Kalliolan perhepalvelut

Sointu Möller, palvelujohtaja
sointu.moller@kalliola.fi tai p. 040 821 9553

Lastensuojelun avopalvelut

Anu Lyytikäinen, yksikön johtaja
anu.lyytikainen@kalliola.fi tai p. 041 433 6506

Tiirakallion nuorisokoti

Antti Sadeharju, yksikön johtaja
p. 040 450 9213 tai antti.sadeharju@kalliola.fi

Hirvikallion nuorisokoti

Janne Linervo, yksikön johtaja
p. 045 7731 1389 tai janne.linervo@kalliola.fi

Matarin nuorisokoti

Tuomas Tahvanainen, yksikön johtaja
p. 045 7732 4918 tai tuomas.tahvanainen@kalliola.fi

Nuorisokoti Satama

Riikka Sirkiä, yksikön johtaja
p. 0400 501 424 tai riikka.sirkia@kalliola.fi

Mäkirinteen nuorisokoti

Armi Knuutila, yksikön johtaja
p. 050 516 9553 tai armi.knuutila@kalliola.fi

Kalliolan vastaanottokoti

Sirpa Raitanen, yksikön johtaja
p. 050 460 5131 tai sirpa.raitanen@kalliola.fi

Kalliolan päihde- ja asumispalvelut

Susanna Råman-Maljonen, palvelujohtaja
susanna.raman-maljonen@kalliola.fi tai p. 050 448 8046

Paula Rautoja, asumispalvelujohtaja
paula.rautoja@kalliola.fi tai p. 050 465 3399

Tuomas Maasio, Kalliolan klinikan johtaja
tuomas.maasio@kalliola.fi tai p. 050 323 6696

Kalliolan klinikan päivystyspuhelin 24/7 päihderiippuvaisille sekä heidän omaisilleen: p. 045 773 11339

Työllisyys- ja kotoutumispalvelut

Heikki Tulkki, koulutus- ja työllisyysjohtaja
heikki.tulkki@kalliola.fi tai p. 050 477 7247

Sovittelu

Lars Rikberg, sovittelujohtaja
lars.rikberg@kalliola.fi tai p. 050 406 5885

Kalliolan setlementtitalo

Kalliolan setlementtitalo
Sturenkatu 11, 00510 Helsinki

Eekku Aromaa, Kaupunkitoiminta- ja hankejohtaja & Kalliolan setlementtitalon johtaja
eekku.aromaa@kalliola.fi tai p. 050 400 9857

Timo Pasanen, Kalliolan setlementtitalon promoottori (sijainen), tilavuokraus ja tapahtumat
timo.pasanen@kalliola.fi tai p. 040 552 7716

Henri Aalto, Kalliolan setlementtitalon vahtimestari
henri.aalto@kalliola.fi tai p. 040 770 9961

Iltavahtimestarien päivystysnro
p. 040 766 8101

Asukastalot, kohtaamispaikat ja vapaaehtoistyö

Fanni Ali-Melkkilä, kehittämispäällikkö, tiimin vetäjä
fanni.ali-melkkila@kalliola.fi tai p. 050 463 4825

Heidi Jokinen, vapaaehtoistyön koordinaattori
heidi.jokinen@kalliola.fi tai p. 050 442 0556

Eveliina Pasanen, vapaaehtoistoiminnan ohjaava koordinaattori
eveliina.pasanen@kalliola.fi tai p. 050 324 5025

Marja-Leena Haaksluoto, Pasilan asukastalon vastaava koordinaattori
marja-leena.haaksluoto@kalliola.fi tai p. 050 366 6584

Minna Miettinen, asukastalo Kylämajan vastaava koordinaattori
minna.miettinen@kalliola.fi tai p. 045 7733 0302

Irene Ponkala-Karlsson, kohtaamispaikka Askeleen vastaava koordinaattori
irene.ponkala-karlsson@kalliola.fi tai p. 040 700 6141