Teemme Kalliolassa töitä reilumman yhteiskunnan eteen tarjoamalla toimintaa ja palveluita yksilön sekä yhteisön hyvinvoinnin lisäämiseksi. Lue lisää

Kirjoittava käsi.
Etusivu / Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tältä sivulta löydät Kalliolan eri yksiköiden avainhenkilöiden yhteystiedot sekä laskutusohjeet.

Kalliolan laskutusohjeet

Huomaathan, että koko Kalliola-konsernin laskutustiedot ja -ohjeet löydät omalta sivultaan.

Siirry sivulle laskutusosoitteet

Kalliola-konsernin johtoryhmä

Heidi Nygren, toiminnanjohtaja (ry) ja toimitusjohtaja (oy)
heidi.nygren@kalliola.fi tai p. 050 312 4373

Laura Hartikainen, rehtori, koulutus- ja työllisyyspäällikkö
laura.hartikainen@kalliola.fi tai p. 050 477 7247

Mirjami Koivunen, järjestöpäällikkö
mirjami.koivunen@kalliola.fi tai p. 050 400 9857 

Hallinto

Heidi Nygren, toiminnanjohtaja (ry) ja toimitusjohtaja (oy)
heidi.nygren@kalliola.fi tai p. 050 312 4373

Tarja Vilhunen, talous- ja hallintoassistentti
tarja.vilhunen@kalliola.fi tai p. 050 576 5368

Viestintä

Susanna Koivistoinen, viestinnän asiantuntija
susanna.koivistoinen@kalliola.fi tai viestinta@kalliola.fi tai p. 050 448 8190

Kalliolan kansalaisopisto

Laura Hartikainen, rehtori
laura.hartikainen@kalliola.fi tai p. 050 477 7247

Minna Lankinen, koulutuspäällikkö
minna.lankinen@kalliola.fi tai p. 050 463 4463

Sanni Leinonen, koulutuspäällikkö
sanni.leinonen@kalliola.fi tai p. 050 313 0855

Mari Vakkilainen, koulutuskoordinaattori
mari.vakkilainen@kalliola.fi tai p. 050 307 6139

Sari Piilola, asiakasneuvoja
opisto@kalliola.fi tai p. 010 279 5080
mm. opiston kurssimaksujen laskutukseen liittyvät asiat

Kalliolan setlementtitalo

Kiinteistövastaava ja asiakaspalvelupäällikkö:
Henri Aalto henri.aalto@kalliola.fi tai p. 040 770 9961

Vahtimestarit p. 040 766 8101
(ma–pe klo 8–20 ja la–su klo 10–16)

Tilavuokraus:
Ilkka Immonen, ilkka.immonen@kalliola.fi tai tilat@kalliola.fi tai p. 050 472 0837

Kalliolan klinikka Oy

Tuomas Maasio, Kalliolan klinikan johtaja
tuomas.maasio@kalliola.fi tai p. 050 323 6696

Kalliolan klinikan päivystyspuhelin 24/7 päihderiippuvaisille sekä heidän omaisilleen: p. 045 773 11339

Sovittelu

Lars Rikberg, sovittelujohtaja
lars.rikberg@kalliola.fi tai p. 050 406 5885

Jaana Mononen, sovitteluohjaaja Espoo
jaana.mononen@kalliola.fi tai p. 050 564 4300 

Riikka Hiitelä, sovitteluohjaaja Espoo
riikka.hiitela@kalliola.fi tai p. 050 570 1104 

Hilkka Heikkilä, sovitteluohjaaja Lohja
hilkka.heikkila@kalliola.fi tai p. 050 573 4044 

Marja Salenius, sovitteluohjaaja Karjaa
marja.salenius@kalliola.fi tai p. 050 572 2715

Rikostaustaisten kuntoutus

Vahvasti tukien
Kaisa Liinanto, yhteisövalmentaja
kaisa.liinanto@kalliola.fi tai p. 041 527 1994

Ritva Nikkilä, yhteisövalmentaja
ritva.nikkila@kalliola.fi tai p. 050 433 3110

Antti Puustinen, yhteisövalmentaja
antti.puustinen@kalliola.fi tai p. 045 7730 4203

Tommi Tamminen, kokemusasiantuntija
tommi.tamminen@kalliola.fi tai p. 050 331 4187

Kajari-kuntoutus
Outi Rintala, vastaava hankekoordinaattori
outi.rintala@kalliola.fi tai p. 050 449 9459

Ilona Kuustonen, hankekoordinaattori
ilona.kuustonen@kalliola.fi tai p. 050 448 4973

Markku Rissanen, kokemusasiantuntija
markku.rissanen@kalliola.fi tai p. 050 472 4711

 

Koulutus- ja työllisyyspalvelut

Laura Hartikainen, koulutus- ja työllisyyspäällikkö
laura.hartikainen@kalliola.fi tai p. 050 477 7247

Sanni Leinonen, koulutuspäällikkö, jatkuva oppiminen ja perustaidot
sanni.leinonen@kalliola.fi tai p. 050 313 0855  

Petra Åhlström, projektiasiantuntija, Digiä iisisti
petra.ahlstrom@kalliola.fi tai p. 050 4759 839

Marja Juhola, koulutusasiantuntija, Digi ja duuni
marja.juhola@kalliola.fi tai p. 050 475 2200 

Jussi Keränen, kouluttaja, Digi ja duuni
jussi.keranen@kalliola.fi tai p. 050 467 4969

Karoliina Koskinen, projektikoordinaattori, Menesty työelämässä
karoliina.koskinen@kalliola.fi tai p. 050 400 5570

Hagos Berhane, kouluttaja, Menesty työelämässä
hagos.berhane@kalliola.fi tai p. 050 435 4596

Kati Korjula-Keskiväli, valmentaja, Menesty työelämässä
kati.korjula-keskivali@kalliola.fi tai p. 050 566 3036

Pihla Ruuskanen, projektipäällikkö, SPOT Yrittäjyysvalmentamo
pihla.ruuskanen@kalliola.fi tai p. 050 535 7850 

Abu Mohamud-Yusuf, yrittäjyysvalmentaja, SPOT Yrittäjyysvalmentamo
abu.mohamud-yusuf@kalliola.fi tai p. 0505217065

Samia Mohamud, kulttuurituottaja, SPOT Yrittäjyysvalmentamo
samia.mohamud@kalliola.fi

Antti Heikkinen, työllisyysvalmentaja, Suuntimo
antti.heikkinen@kalliola.fi tai p. 050 478 6033

Hanketoiminta

Riitta Dincay, hankeasiantuntija
riitta.dincay@kalliola.fi tai p. 050 448 8046

Vapaaehtoistoiminta

Olavi Karvonen, vastaava koordinaattori
olavi.karvonen@kalliola.fi tai p. 050 3245025

Niilo Karjalainen, koordinaattori
niilo.karjalainen@kalliola.fi tai p. 050 344 4258

IloNovi – virtuaalitalo

Jaana Merenmies, projektipäällikkö
jaana.merenmies@kalliola.fi tai p. 040 846 5056

Naapuruustalot

Naapuruustalo Pasila
Emilia Säles, vastaava koordinaattori
emilia.sales@kalliola.fi tai p. 050 366 6584

Khadijo Warsame, yhteisökoordinaattori
khadijo.warsame@kalliola.fi tai p. 050 375 0950

Jyri Varis, yhteisökoordinaattori
jyri.varis@kalliola.fi tai p. 050 382 9818

Naapuruustalo Matinkylä
Annastiina Ylistalo, vastaava koordinaattori
annastiina.ylistalo@kalliola.fi tai p. 045 7732 4744

Lisa Ala-Laurila, yhteisökoordinaattori
lisa.ala-laurila@kalliola.fi tai p. 050 313 9964

Timo Lehto, naapuruustalotyöntekijä
timo.lehto@kalliola.fi tai p. 050 410 4161

Naapuruustalo Mellari

Katarina Varkki, vastaava koordinaattori
katarina.varkki@kalliola.fi tai p. 050 525 7647

Valtteri Aaltonen, yhteisökoordinaattori
valtteri.aaltonen@kalliola.fi tai p. 050 576 0273

Virpi Moskari, yhteisökoordinaattori
virpi.moskari@kalliola.fi tai p. 050 525 4277

Jenny Villman, yhteisökoordinaattori
jenny.villman@kalliola.fi tai p. 050 341 3869

Kohtaamispaikka Askel
Irene Ponkala-Karlsson, vastaava koordinaattori
irene.ponkala-karlsson@kalliola.fi tai p. 040 700 6141

Anne Arkonaho, yhteisökoordinaattori
anne.arkonaho@kalliola.fi tai p. 040 518 2667

Aukioloajat

Setlementtitalo

Sturenkatu 11, 00510 Helsinki
ma–pe klo 8–20 ja la–su klo 10–16

 

Naapuruustalo Pasila

Asemapäällikönkatu 12 b, 5. krs, 00520 Helsinki
ma–to klo 9–16, pe klo 9–15

Naapuruustalo Matinkylä

Matinkatu 7, 02230 Espoo
ma–pe klo 10–15

 

Naapuruustalo Mellari

Saariselänkuja 1, 00970 Helsinki
ma–pe klo 10–14

Kohtaamispaikka Askel

Pappilantie 5, 02770 Espoo
ma–pe klo 9–15.30